Asset Publisher
Analiza chemiczna wody
Racjonalnie stosowane zabiegi nawadniające na szkółkach leśnych umożliwiają utrzymanie w glebie optymalnych warunków wilgotnościowych, co przekłada się na ilość i jakość materiału sadzeniowego. Gospodarstwo szkółkarskie powinno posiadać własne źródło wody, co umożliwi odpowiednią kontrole jej jakości.
Analiza chemiczna wody używanej na szkółce do nawadniania powinna być przeprowadzona przed rozpoczęciem uprawy i co najmniej jeden raz w czasie jej trwania. W zależności od źródła wody i tym samym stopnia zmienności składu chemicznego w ciągu roku, badania należy przeprowadzać odpowiednio częściej ("Jakość wody w produkcji szkółkarskiej" P. Chohura, dwumiesięcznik „Szkółkarstwo" 2012).
Opracowanie analizy chemicznej wody obejmuje:
- pobranie próbek wody przez pracowników SON lub przez zleceniodawcę zgodnie z instrukcją,
- przeprowadzenie analizy laboratoryjnej w celu określenia przewodności właściwej (zasolenia), twardości ogólnej, pH, zawartości Mg, Ca, Fe, Mn,
- zestawienie i interpretacja wyników badań,
- przekazanie analizy do nadleśnictwa.
Szczegółowych informacji udzielimy:
tel. kom. 695 359 251
e-mail: elzbieta.pielesiak@bedon.lasy.gov.pl
Asset Publisher
Kalendarz szkoleń otwartych WIOSNA-LATO 2025
Kalendarz szkoleń otwartych WIOSNA-LATO 2025
Zapraszamy do udziału w szkoleniach otwartych w ramach nowego „Kalendarza Szkoleń Otwartych WIOSNA-LATO 2025.
Szanowni Państwo!
Zapraszamy do udziału w szkoleniach otwartych w ramach nowego „Kalendarza Szkoleń Otwartych WIOSNA-LATO 2025” (KSZOWL 2025).
Wśród tematów szczególnie proponujemy nowe szkolenia dla kadry kierowniczej i konsultantów ds. kontaktów społecznych, mające na celu m.in. budowanie kontaktu i dialogu, rozwiązywanie sporów a także zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Proponujemy tradycyjnie szkolenia branżowe m.in. z obsługi SILP i Business Objects a także warsztaty dla służb księgowych, kadrowych i działów technicznych. Kontynuujemy realizację zajęć w obszarze myślenia krytycznego tym razem skupiając się na obszarze adaptacji i odporności na zmiany.
Szczegóły znajdziecie Państwo w w poniższych linkach. Serdecznie zapraszamy.
Osobą prowadząca temat w ORWLP w Bedoniu jest Sebastian Baryła – st. specjalista ds. szkoleń, tel. 601 440 013, e-mail: sebastian.baryla@bedon.lasy.gov.pl.
Dokumenty do pobrania: